IGLO Blogger Template for FB Ads to AdSense

HPK

mesothelioma survival rates,structured settlement annuity companies,mesothelioma attorneys california,structured settlements annuities,structured settlement buyer,mesothelioma suit,mesothelioma claim,small business administration sba,structured settlement purchasers,wisconsin mesothelioma attorney,houston tx auto insurance,mesotheliama,mesothelioma lawyer virginia,seattle mesothelioma lawyer,selling my structured settlement,mesothelioma attorney illinois,selling annuity,mesothelioma trial attorney,injury lawyer houston tx,baltimore mesothelioma attorneys,mesothelioma care,mesothelioma lawyer texas,structered settlement,houston motorcycle accident lawyer,p0135 honda civic 2004,structured settlement investments,mesothelioma lawyer dallas,caraccidentlawyer,structured settlemen,houston mesothelioma attorney,structured settlement sell,new york mesothelioma law firm,cash out structured settlement,mesothelioma lawyer chicago,lawsuit mesothelioma,truck accident attorney los angeles,asbestos exposure lawyers,mesothelioma cases,emergency response plan ppt,support.peachtree.com,structured settlement quote,semi truck accident lawyers,auto accident attorney Torrance,mesothelioma lawyer asbestos cancer lawsuit,mesothelioma lawyers san diego,asbestos mesothelioma lawsuit,buying structured settlements,mesothelioma attorney assistance,tennessee mesothelioma lawyer,earthlink business internet,meso lawyer,tucson car accident attorney,accident attorney orange county,mesothelioma litigation,mesothelioma settlements amounts,mesothelioma law firms,new mexico mesothelioma lawyer,accident attorneys orange county,mesothelioma lawsuit,personal injury accident lawyer,purchase structured settlements,firm law mesothelioma,car accident lawyers los angeles,mesothelioma attorneys,structured settlement company,auto accident lawyer san francisco,mesotheolima,los angeles motorcycle accident lawyer,mesothelioma attorney florida,broward county dui lawyer,state of california car insurance,selling a structured settlement,best accident attorneys,accident attorney san bernardino,mesothelioma ct,hughes net business,california motorcycle accident lawyer,mesothelioma help,washington mesothelioma attorney,best mesothelioma lawyers,diagnosed with mesothelioma,motorcycle accident attorney chicago,structured settlement need cash now,mesothelioma settlement amounts,motorcycle accident attorney sacramento,alcohol rehab center in florida,fast cash for house,car accident lawyer michigan,maritime lawyer houston,mesothelioma personal injury lawyers,personal injury attorney ocala fl,business voice mail service,california mesothelioma attorney,offshore accident lawyer,buy structured settlements,philadelphia mesothelioma lawyer,selling structured settlement,workplace accident attorney,illinois mesothelioma lawyer

Beynimizin Bize Söylediği Half Dozen Yalan

Simpan kode iklan disini.


Beynimizin inanılmaz derecede karmaşık bir yapısı vardır. Bilinçli olarak kullanamadığımız o kadar çok gizemi var ki. Verdiği kararlarla bizi ne kadar etkilediğini biliyoruz.

Kimi durumlarda da bizim cesaretimizi kırarak, doğru karar vermemizi engelliyor. Bu gibi durumlar için şu vi örneği verebiliriz:


1. Beceremeyeceğim!

Karşılaştığımız durum öyle ahım şahım bir durum olmasa bile, eğer cesaretimiz kırılırsa doğru adımlar atamayız ve hakikaten beceremeyiz. Ama cesur olup doğru adımlar atabilirsek, altından kalkamayacağımız durum yoktur. Önemli olan beynimizin bizi aldatmasına engel olmak.

2. Diğerleri benden daha iyi!

Beynimiz genelde bizlere oyunlar oynar. Sizin daha iyi yaptığınız bir iş için sizi kandırıp, başkalarının sizden daha üstün olduğunu söyleyebilir. Buna kanmanız durumunda hiçbir zaman kendinizi iyi hissedemeyeceksiniz.

3. Zamanım yok!

Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi zaman mevzusu çok önemlidir. Zamanınız yok diye düşünürsünüz fakat baktığınızda aslında bolca zamanınız olduğunu görürsünüz. İyisi mi durup düşünün ve ne kadar çok zamanınız olduğunun farkına varın. Sonra hayatınızda yapmak istediğiniz değişiklikleri yapın.
[post_ad]
4. Sonra yaparım!

“Bugünün işini yarına bırakma” ne güzel bir sözdür değil mi… Aslında yapmamız gereken bir işi sürekli erteleyip dururuz. Belki de yaptığımız en büyük hatalardan biri budur. O işi zamanında yapmış olsaydık, sıradaki yapılacak şey için bolca zamanımız kalacaktı. Çünkü hayatın karşımıza neler çıkaracağı hiçbir zaman belli olmaz.

5. Bir seferden bir şey olmaz!

Bu da konudan konuya değişen bir olgudur. Örneğin sigarayı bırakanlar çevrelerinde içen birini görüp canları çekebilir. Ardından bir seferlik bir şey olmaz deyip yakarlar bir sigara. Bu kesinlikle istenmeyen bir durumdur. Eğer bir olaya boy verdiyseniz asla yeniden başlamayın.

6. Herşey için çok geç!

En büyük bahanelerimizden biridir. Hayır hiç bir zaman için geç değil. Farklı yollar deneyebilir ve yeni şeyler keşfedebilirsiniz. Belki çözüm gözünüzün önündeydi ama göremediniz. Hiç bir şey için o kadar geç değil. Hayat kendinizin farkında olduğunuz gün başlar 20'sinde 30'nda veya 40'nda değil...
Simpan kode iklan disini.
Bagikan ke Facebook